Styl

Zegary marki GEROY mają rozpoznawalny charakter. Nawiązują do najciekawszych stylów w historii wzornictwa. Ambicją ich twórców jest to, by historie, które opowiadają zegary, poruszały wyobraźnię oraz pobudzały apetyt na dobry design.

Styl linii CHEVETTE
Późne lata czterdzieste i wczesne pięćdziesiąte dwudziestego wieku otaczała aura optymizmu, znajdująca odzwierciedlenie w wyrazistych formach oraz kolorach. Atmosfera radości unosiła się nad przedmiotami użytkowymi o fantazyjnych kształtach, przekazami reklamowymi o wesołym przesłaniu oraz modą, preferującą powiewne kreacje. Samochody tamtej epoki wyróżniały śmiałe formy, fantazyjne elementy karoserii (w tym pokaźne spojlery) oraz zdecydowane barwy. Pięknymi autami poruszali się eleganccy bohaterowie, stworzeni przez kino. W muzyce pobrzmiewały radosne dźwięki swingu. Zafascynowani urodą i barwnością tych lat, odwołujemy się do ich stylu w zegarach tej serii.

Styl linii MARRAKECH
Oryginalne ornamenty, ciepłe barwy oraz dekoratorska egzotyka to elementy charakteryzujące miasto, którego imię noszą czasomierze tej grupy. Uroda Marrakeszu wprawia w zachwyt koneserów architektury i sztuki zdobniczej. Szczególna estetyka dekorowania, którą niemal na każdym kroku można tu podziwiać na przedmiotach użytkowych, to rezultat zapisów w Koranie zalecających unikanie wiernych naturze odwzorowań. Inspiracją powstania zegarów tej linii były unikalne mozaiki, rzeźbione drzwi oraz okiennice z ciemnego drewna w słynnym pałacu Bahia w Marrakeszu. Modele nieprzypadkowo noszą nazwy przypraw – tych, w które można zaopatrzyć się na wypełnionych aromatami straganach marokańskich suków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl